Milé maminky a milí fandové do tvoření!

Už nevíte, co máte pořád v této nelehké době doma dělat? Potřebujete zabavit své děti nebo i sami sebe? Nechcete, aby vaše děti jen seděly u počítače a stále hrály hry? Což takhle si společně něco vyrobit?

PROČ TVOŘIT A JAKÉ TO MÁ PŘÍNOSY

Nejen, že budete mít krásné ozdoby či funkční věci, ale společné tvoření zabaví a spojí celou rodinu. Smysluplný čas strávený s vašimi dětmi je neocenitelný. Můžete je tak mnohému naučit a ony si tím pádem zlepší manuální schopnosti a rozvinou představivost. Pro dítě není lepšího pocitu, než když si může někam vystavit svůj výtvor, případně ho někomu darovat třeba k narozeninám.Z ČEHO MŮŽETE TVOŘIT

Vyrábět se dá prakticky ze všeho, co doma najdete. Pro děti jsou skvělou volbou dřevěné špachtle a dřívka, ale i papír. My, rodiče, samozřejmě chceme, aby věci, s kterými přijdou děti do styku, byly v souladu s ekologií. Nechceme jim dávat do ruky nic, co obsahuje ftaláty a jiné nebezpečné látky. Proto jsou čistě přírodní dřevěné špachtle jasnou volbou.

CO VŠECHNO LZE Z DŘÍVEK VYROBIT

Nechte se unášet vlastní fantazií. Možnosti jsou nekonečné. Můžete se například nechat inspirovat ročními obdobími či svátky. V rámci podzimního tvoření si děti jistě rády vyrobí draka, který třeba bude i létat, nebo stojánek na tužky nebo pastelky. V zimě se můžete inspirovat vánočními svátky. Vánoční tvoření s dětmi je velmi populární a časté. Děti mohou vyrobit prvky související s těmito svátky, například hvězdu, andílka, prostě vše, co je napadne. Krásným dárkem pro maminku nebo babičku může být krabička na šperky. Nebo si ji děti mohou vyrobit pro sebe, aby měly kam dávat své poklady. Jistě máte doma mnoho fotografií svých dětí. Můžete nějaké vybrat a vytvořit pro ně dřevěný rámeček. Vaši příbuzní jistě

ocení takový dárek víc, než kdybyste jim „jen“ něco koupili. Vlastnoručně vyrobený dárek je opravdu od srdce a má nevyčíslitelnou hodnotu. A co jarní tvoření? Zde se můžete inspirovat přírodou. Stromy, kytičky, zvířátka probouzející se ze zimního spánku vás mohou okouzlovat nejen venku, ale i doma. Vyrobte si je z dřívek a papíru. Velikonoce vám též mohou dát mnoho nápadů. Co třeba vyrobit si velikonočního beránka? A zbývá nám léto. Na horké letní dny si můžete vytvořit například vějíř nebo tácky pod sklenice či hrnky s nápoji.

Jak vidíte, dřívka na tvoření vám dávají nepřeberné množství možností. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a jistě budete mít i mnoho jiných zajímavých nápadů.

CO K TOMU BUDETE POTŘEBOVAT

Dřevěné špachtle, barevné dřevěné lamely, dřevěné hranolky, papír, lepidlo, nůžky, pilku a v neposlední řadě něco na ozdobení vašich výtvorů – děti, jak známo, mají rády barevné věci.

NECHTE SE INSPIROVAT NAŠÍ FOTOGALERIÍ – tvořily děti, ale i dospělí.

Dřevěné špachtle, barevné dřevěné lamely a dřevěné hranolky můžete zakoupit v našem eshopu.